کاهش مجدد قیمت طلا تحت تاثیر تنش های تجاری بین آمریکا و چین

تاریخ: ۲۱/شهریور/۹۷ ساعت ۱۰:۳۹ | بازار جهانی

شناسه خبر: ۴۷۷۴۰

منبع: سایت طلا

سایت طلا : قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز چهارشنبه بار دیگر تحت تاثیر تنش های تجاری بین آمریکا و چین قرار گرفت و با کاهش نسبی روبرو شده است.


کاهش مجدد قیمت طلا تحت تاثیر تنش های تجاری بین آمریکا و چین

به گزارش رویترز، قیمت طلا که روز سه شنبه به پایین ترین سطح خود در 2 هفته اخیر رسیده بود، امروز چهارشنبه نیز بار دیگر با کاهش روبرو شده است. تشدید تنش های تجاری بین آمریکا و چین تاثیر منفی زیادی بر قیمت جهانی طلا داشته است.


بر اساس این گزارش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تهدید کرده است که موضع تجاری سختی را علیه چین اتخاذ خواهد کرد.


تشدید تنش های تجاری بین آمریکا و چین به نفع ارزش دلار بوده است. قیمت هر اونس طلا با 0.1 درصد کاهش به 1196 دلار رسیده است.


ترامپ گفته است که آمریکا برای اعمال تعرفه علیه همه واردات چین آماده است. چین از سازمان تجارت جهانی خواسته است تا سالیانه 7 میلیارد دلار تحریم علیه واردات کالاهای آمریکایی اعمال کند.


قیمت طلا نسبت به ماه آوریل بیش از 12 درصد کاهش داشته است. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد خواهد کرد.


موسسه سوسایت جنرال پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا تا شش ماه آینده به 1275 دلار خواهد رسید.لطفا نظرات خود را در باره این خبر با سایرین به اشتراک بگذارید